اخبار بهمن ماه1402


✅1402/11/29

✅هزار و صد و پنجاهمین نشست هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران 

هزار و صد و پنجاهمین نشست هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران عصر روز یکشنبه بیست و نهم بهمن ماه با حضور اعضای هیئت مدیره و روسا و دبیران کارگروه‌های تخصصی انجمن و جمعی از میهمانان مدعوف برگزار شد. 

در بخش آغازین این جلسه گزارش عملکرد دبیرخانه انجمن در هفته اخیر ارائه شد و پس از آن آرش نجفی رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران طبق دعوت قبلی در جلسه حضور یافت و به ارائه توضیحاتی در خصوص ناترازی انرژی در کشور و میزان تولید و اتلاف انرژی و همچنین لزوم سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی به خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر و پنل‌های خورشیدی تاکید کرد و بحث و تبادل نظری در این خصوص صورت پذیرفت و مقرر شد همکاری‌های مشترک در حوزه پایداری و بهینه‌سازی انرژی و تولید انرژی پیگیری گردد. 

در بخش دوم این نشست مهندس بازاری مدیر ترویج سازمان توسعه تجارت در جلسه حضور یافت و پس از ارائه مقدماتی جایگاه صنعت نساجی و پوشاک و فرش ایران در بازارهای جهانی و نیز تحلیل آمار صادرات فرش ماشینی و دستباف کشور در دو دهه اخیر مسائل و مشکلات صنعت نساجی در ارتباط با نمایشگاه‌های بین المللی مطرح شد. تغییرات متوالی زمان برگزاری، ساعات برگزاری و عدم تخصیص سالن‌های مناسب برای نمایشگاه‌های صنعت نساجی و نیز عدم حمایت از حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و ناکارآمدی هیئت‌های تجاری و پاویون‌های تخصصی از جمله موارد مطروحه توسط حاضرین در جلسه بود که مهندس بازاری به آن پاسخ گفت هرچند که پاسخ ایشان برای حضار قانع کننده نبود و مقرر شد پیگیری‌های آتی در این خصوص صورت پذیرد.

بخش سوم این نشست به حضور دکتر ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اختصاص داشت که با دعوت انجمن و با موضوع جایگاه صنعت نساجی و پوشاک در برنامه هفتم توسعه به ایراد سخن پرداخت. پس از سخنان ایشان توضیحات مبسوطی از روند پیگیری‌های انجمن صنایع نساجی ایران در خصوص تدوین برنامه هفتم و نقشه راه صنعت نساجی و پوشاک و فرش در سال‌های آتی ارائه شد. ایزدخواه با اشاره به روند تدوین برنامه هفتم در مجلس شورای اسلامی و تلاش کارگروه برای اصلاح فصل صنعت به لزوم مشارکت تشکل‌ها در اجرا و پایش برنامه هفتم پرداخت.

بخش چهارم این جلسه به حضور میهمانان عضو انجمن در جلسه اختصاص داشت که شرکت‌های عضو مدعو به معرفی خود و محصولات تولیدی و نقطه نظرات خود پرداختند. 

بخش پنجم این نشست به میهمانان مدعو از انجمن صنایع همگن نساجی استان آذربایجان شرقی اختصاص داشت که  آقای محسن صدقی نسب رئیس هیئت مدیره این انجمن به معرفی خود و فعالیت‌های انجمن پرداختند و سایر اعضای هیئت مدیره (آقایان چادرشبچی، صدری،  کیوانپور،  لفظی و عقابی) و همچنین دبیر این انجمن معرفی کوتاهی داشتند و مقرر شد تا در آینده همکاری‌های مشترک فیما بین گسترش و تداوم یابد.

جلسه در ساعت نوزده با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.